Jak biegać zdrowo? – poradnik dla biegaczy (ebook) – PDF

poradnik - jak biegaż zdrowo PDF

Jak biegać? – porady

Chcesz dowiedzieć się: Jak biegać zdrowo i bezpiecznie? – Koniecznie zobacz poniższy specjalistyczny poradnik dla wszystkich biegających!

Bieganie jest najbardziej popularnym sportem aerobowym. Jest proste, zdrowe i naturalne. Podczas biegania wzmacnia się układ krwionośny i odpornościowy, redukuje się napięcie wywołane stresem, a organizm doskonale się dotlenia.

Bieganie jest naprawdę zdrowym i dobrym sportem, który możesz uprawiać prawie wszędzie i czerpać z niego wiele korzyści. Jeśli wahasz się czy zacząć biegać lub chcesz wiedzieć jak biegać zdrowo – czytaj dalej…


Bieganie to jedna z najbardziej popularnych dyscyplin sportu. Każdy z nas świadomie lub nie, chociaż przez chwilę ją „uprawiał”, biegnąc do autobusu, na WF-ie w szkole podstawowej, czy za dzieckiem, które uciekło z placu zabaw. Najprościej mówiąc bieganie jest dla wszystkich – trudno znaleźć aktywność ruchową tak łatwo dostępną dla wszystkich, przyjazną dla innych ludzi i dla środowiska i nie wymagającą inwestycji w drogi sprzęt czy jakikolwiek kurs nauczania techniki.

Bieganie wydaje się być bardzo prostą aktywnością i takie jest w rzeczywistości. Jednakże tak jak każdą inną aktywność człowieka, możemy to robić dobrze, zdrowo, zgodnie z „zasadami sztuki” lub źle, ryzykownie, „byle jak”.

Bieganie jest jednym z najbardziej ogólnorozwojowych sportów; jest jednocześnie bazą do wielu innych sportów i jego uprawianie jest pożądane. Są jednak sytuacje – gdy na przykład jesteśmy świeżo po kontuzji i wtedy uprawianie biegania nie jest najlepszym pomysłem.

Jest to sport, w którym można mieć więcej problemów przeciążeniowych, aniżeli urazowych. Nie ma tu przecież kontaktu z przeciwnikiem,  czy też gwałtownych zmian kierunku ruchu. Przeciążenia natomiast się zdarzają, gdyż trenujemy nieraz z kontuzjami „dnia codziennego”, które dopiero przy bieganiu wychodzą na „światło dzienne”. W innych sytuacjach nie mają takiej „okazji” do ujawnienia się. To jednak nie bieg jest bezpośrednią przyczyną tych urazów. Wiele urazów przeciążeniowych wynika z błędów technicznych, źle dobranych butów, wkładek czy niewłaściwych obciążeń treningowych.

Cele biegacza – dlaczego warto biegać?

Dążenie do biegania lepiej, do rozwoju nas jako biegaczy może oznaczać realizację różnie określonych celów: biegania na dłuższe dystanse, poprawiania czasu potrzebnego do przebiegnięcia danego dystansu czy poprawy naszej wydolności fizycznej (przebiegnięcia podobnego dystansu w podobnym czasie ale mniejszym nakładem wysiłku – bardziej efektywnie)

BIEGAJ ZDROWO! – właśnie ta myśl przyświecała nam tworząc książkę.

Chcieliśmy pomóc wszystkim fanom biegania biegać lepiej, zdrowiej. w tym celu zwróciliśmy się do osób, które zajmują się bieganiem z racji wykonywanego zawodu (lub pasji) i są ekspertami co do różnych aspektów biegania: zdrowotnych, sprzętowych czy treningowych. O bieganiu można napisać wiele i na różne sposoby. my skupiliśmy się przede wszystkim na zdrowiu biegacza.

O jaka książkę chodzi…?

e-Poradnik – Jak biegać zdrowo„ to książka skierowana do osób, które mają świadomość, że bieganie, to nie tylko wyjście z domu u szybsze ruszanie nogami. Autorami są: Agnieszka Przybylska i Andrzej Peszek.

Do biegania, jak to każdego sportu, trzeba się przygotować i wiedzieć co zrobić, by uprawianie danej dyscypliny nie wpłynęło niekorzystnie na nasze zdrowie. Niestety bieganie jak wiele innych sportów, może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.


poradnik - jak biegaż zdrowo PDF

Chcesz wiedzieć więcej…?

Książka (ebook) „Jak biegać zdrowo” to doskonałe źródło wiedzy m.in.:

* o tym jak biegać zdrowo?
* na co należy zwrócić kupując buty do biegania?
* jak się przygotować do biegania,
* jakie ćwiczenia powinien wykonywać biegacz,
* a także jak zregenerować mięśnie po wysiłku.

Dodatkowo w e-poradniku znajdziesz  informacje o idealnej dla biegacza diecie, o trendach w bieganiu (z dużym naciskiem na bieganie naturalne) oraz interesujący rozdział o kontuzjach, które najczęściej trapią biegaczy.

Linki:

>> Darmowy fragment poradnika  – Pobierz fragment (PDF).
>> Pełna WersjaJak biegać zdrowo (ebook) – Pobierz PDF

Pełną wersję prezentowanego poradnika możesz pobrać dla siebie w 3 minuty prosto na swój komputer bez wychodzenia z domu za jedyne 19,90 zł (to 64% taniej od wersji papierowej) – oszczędzasz ponad 34 zł.


No votes yet.
Please wait...

Comments Closed

Komentowanie jest wyłączone